Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
B2 Grade 6 3 Nov 18
10 Nov 18
South Brisbane Junior
157 C Cole Stegman 32 U Singh 30 S Anthonysz 26  M Howard 4/36 S Brazier 3/36 JC Taylor 2/19
and 81 B Fryer 26  C Strain 5/34 G Balcombe 3/24
def by Springwood Suns
6/395(dec) G Balcombe 105* A Garrett 81 B Hayward 64 M Harman 60 G Howard 25  C Cole Stegman 3/81
Whites Hill Reserve (Ray Little Turf Oval) 
C3 Grade 6 3 Nov 18
10 Nov 18
Springwood Suns
159 S King 30 M Puiki 26  
and 3/29  
def Rochedale South
106  A Sharma 3/27 A Gillman 3/34
and 125  W Bridgeman 4/28 N Thurarajasingam 3/38 A Sharma 2/20
Wynnum Memorial Park 
Kookaburra Sports A1 Grade 6 3 Nov 18
10 Nov 18
Springwood Suns
121 M Zannes 45 TM Wakefield 27  CT Trask 3/21 M Baumbach 2/13 J Brooks 2/15 A McConochie 2/27
and 175 DP Spiers 58 R Hawkins 28*  A Trask 4/39 J Stuart 3/43 J Brooks 2/20
def by Muddies
266 A Trask 85 MW Carter 46 CT Trask 43  G Connors 4/58 A Fitzpatrick 3/34
and 0/31 CT Trask 30*  
Oliver Sporting Complex Eagleby 
Pre Xmas - Division 3A 3 10 Nov 18
17 Nov 18
Springwood Suns (Blue)
1/168 B Herd 56* E Comer 43*  
v Springwood Suns (Gold)
1/111  
Homestead Park (Oval 2 - synthetic) 
Pre Xmas - Division 3B/C 5 10 Nov 18 Springwood Suns (Orange)
5/200(cc) I Gann 57* TM Patel 33 R Lloyd 31*  A Harrison 2/9
def Beaudesert (White)
168 A Harrison 35  B Heenan 3/23 I Gann 2/12
Chatswood Hills State School 
Pre Xmas - Division 3B/C 5 10 Nov 18 Beenleigh Pirates (Gold)
7/152  
tied Springwood Suns (White)
152  
Windaroo Rugby Club 
Pre Xmas - Division 4 5 10 Nov 18 Jimboomba Bushrangers
5/84(cc)  C Costello 3/11 C Holst 2/8
def Springwood Suns (Blue)
5/74(cc)  
Homestead Park (Oval 4 - synthetic) 
Pre Xmas - Division 4 5 10 Nov 18 Kuraby Knights (Gold)
9/96(cc)  A Williams 2/12
tied Springwood Suns (Gold)
8/96  
Homestead Park (Oval 3 - synthetic) 
LDCA Seniors Division 1 3 3 Nov 18
10 Nov 18
Springwood Suns Div 1
3/261(dec) S Clarke 116* F Selzer 74* JJ Donnollan 37  
and 98 JJ Donnollan 42*  C Gee 4/42 A Darton 2/9 S Groom 2/24
def by Beaudesert Div 1
8/286(cc) J Thorne 105* DJ Samphier 82 L Gittins 32  G Hunt 4/78 Z Donnollan 2/15
and 0/77 L Gittins 35* L Gittins 31*  
Homestead Park (Main Oval) 
LDCA Seniors Division 2 6 10 Nov 18 Logan Village Blue Div 2
9/114 j oneil 42  M Weston 5/25 GW Ebrington 2/20 C Oliver 2/20
def Springwood Suns Div 2
113 J Appleby 31 J Leo 28  MM Smith 4/13 a oneil 3/18 EE Mendo 3/34
Logan Village (Newstead Park) (Oval 1 - Turf) 
Pre Xmas - Division 1 3 10 Nov 18 Springwood Suns
7/142 D Grewal 52* JC Taylor 25  D Henderson 2/14 L D'Hooghe 2/23
def by John Paul College
177 D Henderson 68*  RI Denny 6/26 E Sandall 2/32
Oliver Sporting Complex 
Pre Xmas - Division 2 v2 8 10 Nov 18 Springwood Suns Blue
7/151 L Burke 54 J Galloway 45* N Burke 27  Z Raines 3/20 T Williams 2/2
def Springwood Suns Gold
7/109(cc) NT Burnes 25  B Morrison 3/15 E Walsh 2/19
Homestead Park (Turf) 
SEQ Stormers Cup 3 10 Nov 18 Springwood Suns
7/142(cc)  
def by John Paul College Junior
177  
Oliver Sporting Complex